Mezinárodní hudební festival 2016

Internationales Musik Festival (IMF) 2016. 

International Music Festival (IMF) 2016

I. část MHF - přehlídka a soutěž big bandů. Hodnocení soutěžního vystoupení big bandů.

II. část MHF - soutěž autorská -  Song 2016.SH – 1. ročník. Hodnocení autorské soutěže samostatně.

Hlavní pořadatelé: Svaz hudebníků ČR, město Česká Kamenice a město Děčín.   

Místo konání:

17. června 2016 - Velký sál Střelnice v Děčíně I.

  • Soutěž big bandů do 25 let s podkategorií do 15 let.
  • Jednotlivé orchestry vystoupí dle časového harmonogramu.

18.června 2016 - Kulturní dům a kino v České Kamenici.

  • Soutěž big bandů nad 25 let.
  • Jednotlivé orchestry vystoupí dle časového harmonogramu.

V průběhu konání soutěže big bandů na závěr soutěžního vystoupení orchestr předvede původní píseň s textem a v podání interpreta-interpretky.

Píseň musí být původní a nesmí nikde být prezentována před touto soutěží. Soutěž proběhne v rámci soutěžních vystoupení big bandů všech kategorií. Budou oceněny 3 původní písně. Mezinárodní porota vyhlásí Song 2016.SH - 1.místo, 2. místo a 3.místo. Mezinárodní porota může udělit i zvláštní ceny.

Orchestry mají možnost si zvolit skladatele a textaře spolu s interpretem nebo interpretkou. Texty musí být v řeči země původu, ve výjimečných případech i anglicky.

Soutěž autorská a textařská je vyhlašována v rámci Mezinárodního hudebního festivalu jako inovační doplnění a má za úkol rozšířit skladatelské a textařské možnosti a příležitost pro tento hudební žánr.

Pořadatelé mají enormní zájem o nové písně v rámci účastnických států a jejich měst, podpořit tvorbu jak pro začínající autory, amatéry, ale i profesionály, které mohou orchestry oslovit ve spolupráci. Mezinárodní soutěž autorská je žánrově neomezena.

Spolupráce je plánovaná s Českým rozhlasem, OSA, kulturními a společenskými institucemi, také se záštitou významných osobností a institucí. Budou osloveny televizní společnosti i mediální partneři. Pořadatelé plánují spolupráci i se zahraničními mediálními institucemi včetně rozhlasových stanic v dalších ročnících autorské soutěže. 

Věříme, že se i této soutěže účastníte a budeme se velmi těšit na Vaše písně, které zazní ve dnech 17. června a 18. června 2016.

Upozornění: Účastníci autorské soutěže MHF – IMF 2016 nebudou uplatňovat žádné finanční nároky a požadavky k uvedení díla a souhlasí s následnou veřejnou produkcí písní organizátory. Dále se autorská práva řídí příslušným zákonem.

Předběžné přihlášky můžete zasílat na adresu:
Dům kultury Česká Kamenice, příspěvková organizace
Komenského 288,
407 21, Česká Kamenice
Tel: 412 584 791, Tel: +420 775 879 884
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkujeme Vám za spolupráci a těšíme se na shledání s Vámi. Pokud budete mít závažné důvody se této druhé části soutěžního bloku pro big bandy neúčastnit, prosíme o podání zprávy a důvodu neúčasti.

Organizační štáb  Mezinárodního  hudebního festivalu 2016. 

 

 

Jste zde: Úvodní stránka Aktuality Mezinárodní hudební festival 2016